• Dwójkowa ŚWIETLICA

• DZIAŁANIA ŚWIETLICY

• Pierwsze dwa tygodnie w dwójkowej świetlicy upłynęły ciekawie i pracowicie.

• Stworzyliśmy i zapisaliśmy kontrakt świetlicowy.
      • Przypomnieliśmy zasady bezpiecznego korzystania z ruchu ulicznego.
      • Wspólnie świętowaliśmy Dzień Kropki.
      • Utrzymująca się fantastyczna pogoda pozwoliła nam codziennie korzystać z placu zabaw i boiska szkolnego.
      • /Elżbieta Kaczor i załoga świetlicy/

W kolejnym tygodniu grupa świetlicowa:

• systematycznie przygotowywała dekoracje jesienne na świetlicę,
      • obserwowała pierwsze oznaki jesieni na terenie szkoły
      • zbierała pierwsze dary jesieni
      • uczestniczyła w akcji sprzątania świata.

Jesienna pogoda pozwoliła również na wspólne spędzanie czasu na zabawach i grach na świeżym powietrzu.

/Elżbieta Kaczor/

W piątkowe popołudnie, 22 września w ramach zajęć świetlicowych odbył się piknik integracyjny w połączeniu z grillem, mający na celu wzajemne poznanie się uczniów z grupy świetlicowej.

W trakcie trwania zabaw plenerowych pogoda spłatała nam figla, ale nie poddaliśmy się i przenieśliśmy się do auli szkolnej.

Wśród przygotowanych atrakcji były:

• malowanie twarzy,
      • zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej i
      • konkursy na sportowo, w których uczniowie chętnie uczestniczyli.

Naszą małą imprezę świetlicową zakończyliśmy kiełbaską z grilla i słodkim poczęstunkiem.

Załoga świetlicy dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom za wsparcie i pomoc

Tydzień w Dwójkowej Świetlicy, oprócz zabaw i gier, przepełniony był przygotowaniami drobnych upominków dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie z grupy świetlicowej z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, a efekty ich wspólnej pracy mogliśmy wszyscy podziwiać w piątkowy poranek.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się w tym tygodniu również tzw. prasowanki, wymagające od uczniów skupienia i kreatywności.

/Elżbieta Kaczor/

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej samodzielnie wykonały i wręczały Nauczycielom i Pracownikom Dwójki upominki z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

/Elżbieta Kaczor/

W Świetlicy Dwójki dużo się dzieje.

Nasze zajęcia pozwalają rozwijać wszechstronne zainteresowania wychowanków, ich kreatywność i pomysłowość, stąd też różnorodność zajęć, w których poprzez zabawę można się wiele nauczyć.

W tym tygodniu korzystaliśmy z Kulinarium Dwójkowego,w którym grupa świetlicowa przygotowała i upiekła pyszne babeczki kakaowe, a także wykonała piękne, kolorowe, pachnące mydełka. Ich zapach unosił się na całym korytarzu szkolnym.

Nadal pozostajemy w klimacie jesiennym, stąd też naszą świetlicę ozdobiło kolorowe jesienne drzewko, a na gazetce zagościły liścioludki.

Nie zabrakło też rozgrywek sportowych, wszak "Sport to zdrowie" a także gier i rebusów na temat zdrowego odżywiania. Te zajęcia zostały wzbogacone o słownictwo angielskie.

/Elżbieta Kaczor/

W ostatnim tygodniu października uczniowie z grupy świetlicowej rozwijali swoje umiejętności: kulinarne, sportowe, językowe i plastyczne.

Dzięki pracy zespołowej powstał piękny, wyklejany, kolorowy obraz dyni.

Po raz kolejny wtorkowe popołudnie wychowankowie spędzili w Dwójkowym Kulinarium piekąc pyszne gofry z cukrem pudrem i bitą śmietaną.

Zabawa w tworzenie własnych mydełek spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, więc ponownie powstały pachnące cudeńka urozmaicone przeróżnymi dodatkami.

Rozwijając sprawności motoryczne za pomocą nici i nożyczek, powstały ciekawe postacie według wyobraźni uczniów w nawiązaniu do biologicznej budowy szkieletu człowieka ze wskazaniem na ruchome części ciała.

/Elżbieta Kaczor/

Dzień Dyni w świetlicy Dwójkowej upłynął pod znakiem zagadek, rebusów, labiryntów i prac plastycznych. Jak zawsze nasi wychowankowie wykazali się kreatywnością więc nagrodziliśmy ich starania odznakami i dyplomami ze słodkim dodatkiem.

/Elżbieta Kaczor/

Za oknem plucha, deszcz i wiatr

Każdy z nas powie - Jesień trwa.

A nam w świetlicy ciepło i miło

Ciekawych zajęć znów nam przybyło.

Lato odeszło - my ze wspomnieniami

Suszone kwiaty w obrazy zmieniamy.

Liście jesienne, wciąż wdzięczny temat

Ozdobią gazetkę jeszcze nie raz.

- Cóż za zapachy drażnią powonienie?

To wychowanków pizzy pieczenie!!!

Ćwiczenie pamięci, spostrzegawczości

Także tu u nas w świetlicy gości.

Przy kodowaniu uwagę skupiamy

By się pomyłki nam nie trafiały.

Wszyscy tu równi, choć każdy inny

Wspólnie w zespole plakaty tworzymy.

Z każdym tygodniem nowe wyzwania

Spełniają nasze oczekiwania.

Bawimy się wspólnie, tańczymy, śpiewamy

W świetlicy naszej miło czas spędzamy.