Miło nam poinformować, że nasza szkoła realizuje

MODEL DOSTĘPNEJ SZKOŁY.

Dostępna szkoła to szkoła, w której każde dziecko może w pełni rozwinąć swój potencjał. To miejsce, w którym każdy uczeń, każdy nauczyciel oraz rodzic może uczestniczyć w życiu szkoły, bez względu na ograniczenia wynikające z posiadanej niepełnosprawności czy specjalnych potrzeb.

Dostępna szkoła to szkoła dla każdego.

Ten projekt powstał, aby pomóc szkołom w likwidacji barier z zakresu dostępności.

Celem wdrożenia prezentowanego modelu dostępnej szkoły (MDS) jest poprawa dostępności szkół podstawowych poprzez eliminowanie barier w różnych obszarach:

• architektonicznym,
        • technicznym,
        • edukacyjno-społecznym,
        • związanym z organizacją, procedurami i zatrudnieniem oraz kompetencjami kadry.

Model zakłada stopniowe osiąganie przez szkoły zdefiniowanych poziomów dojrzałości.

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie "Dostępna Szkoła", który powstał w celu likwidacji barier.

Dzięki temu nastąpiła m.in.

• przebudowa toalety, która została dostosowana do potrzeb OzN,
        • wyremontowana została biblioteka z czytelnią (czekamy jeszcze na wyposażenie),
        • powstaje sala relaksu,
        • dwie sale otrzymały nowiutkie stoły i krzesła.

DWÓJKA zmienia się dla Uczniów.                           /Magdalena Bujakowska/

Dokładamy wszelkich starań, by nasi Uczniowie mieli warunki, jak najlepszego rozwoju.

Dzięki Modelowi Dostępnej Szkoły otrzymaliśmy możliwość zakupu mobilnej sali doświadczania świata, która wesprze rozwój integracji sensorycznej naszych Uczniów.

Pozwoli to na poznawanie otaczającej rzeczywistości za pomocą dźwięków, zapachów, faktur i kolorów.

/Magdalena Bujakowska/