• Realizacja Projektu ERASMUS+ Quo vadis, czyli szkoła w drodze

• U progu nowego roku szkolnego 2022/2023 nadszedł czas podsumowań wakacyjnych działań. Dla wielu był to bardzo gorący i aktywny czas wypoczynkowo-szkoleniowy, podczas którego nasi nauczyciele w ramach programu Erasmus + Mobilność Kadry mieli okazję podnieść swoje umiejętności językowe, dydaktyczne oraz czynnie wypocząć. Londyn w tym przypadku sprawdził się wyśmienicie!

Keep Calm and Do London!

🇬🇧 The idea of studying and living abroad is still on the top of our professional development and having fun. This time the next part of the Erasmus + Program took place in full summer London. Our teachers really felt they belonged there. Once again they made a decision and they do not regret it.

#Erasmus  #stgilesLondonHighgate  #LSILondon

/Marlena Kaunecka/

Keep Calm and Learn English!

The idea of studying and living abroad is on the top of our professional development and having fun. The next part of the Erasmus + Program took place in Brighton and Galway. Our teachers in two groups once again felt they belonged there. They made a decision and they do not regret it.

Czas podsumowań semestru I 2022/2023 minął pod znakiem aktywności szkoleniowej naszego grona pedagogicznego. Był to bardzo pracowity czas, podczas którego nauczyciele naszej szkoły, w ramach programu Erasmus+ Mobilność Kadry, mieli okazję podnieść swoje kwalifikacje, umiejętności językowe, dydaktyczne oraz czynnie wypocząć w miłych okolicznościach przyrody. Angielskie miasto Brigton oraz irlandzkie Galway mile otworzyły się na nasze studentki. Ciekawość świata i solidna porcja wiedzy to znakomite połączenie! Fala podróży Erasmusa szczęśliwie dobiegła końca. Niebawem czas podsumowań i refleksji, o czym będziemy informować na bieżąco....

Bo wspomnienia zostaną na zawsze.                           /Marlena Kaunecka/

Good morning. I'm sending some materials for the Erasmus publication. Please take a look .

25 kwietnia nauczyciele Dwójki w ramach upowszechniania projektu #Erasmus+MobilnośćKadry odbyli kolejną podróż.

Tym razem była to podróż do wspomnień, doświadczeń i refleksji, w której uczestniczyli też goście, pani Burmistrz Beata Ociepa oraz nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdwinie.

Przy dźwiękach The Beatles i wśród aromatu angielskiej herbaty i ciasteczek niezmiennie przewodziła myśl, że uczestnictwo w projekcie było dla wszystkich nauczycieli niesamowitym przeżyciem i doświadczeniem.

Oprócz szansy na zdobycie wiedzy, umiejętności językowych i kulturowych, uczestnicy odbyli podroż do otwartości międzynarodowej i pewności siebie.

Projekt „Quo Vadis, czyli szkoła w drodze” obejmował lata 2020-2023 i w dużym stopniu wpłynął na:

• podniesienie kompetencji językowych i metodycznych kadry,
      • podniesienie poziomu nauczania,
      • nadanie szkole europejskiego charakteru.

Ponadto zwiększyły się kompetencje w obszarze zarządzania projektami – wszak sky is the limit, a nasze możliwości są nieograniczone.

/Marlena Kaunecka/

Time Flies and Erasmus Goes czyli czas podsumowań Projektu Erasmus+ „QUO VADIS CZYLI SZKOŁA W DRODZE”

Part one/Część pierwsza

Who/Kto: Katarzyna and Kamila