12 grudnia 2017 w Szkole Podstawowej nr 1 w Połczynie-Zdroju rozegrane zostały mistrzostwa powiatu świdwinskiego w tenisie stołowym szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali Konrad Pyra i Wiktor Solus, opiekunem był pan Robert Chaiński. Nasi chłopcy spisali się rewelacyjnie zajmując pierwsze miejsce. Kolejnym etapem rozgrywek będą mistrzostwa regionu. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
LISTOPADOWE ŚWIATEŁKO PAMIĘCI
22 listopada wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Szkolnego Koła Caritas pod opieką pań Marleny Kauneckiej i Magdaleny Bąk zanieśli na świdwiński stary cmentarz wyjątkowe światełko. Oto na zapomnianych, podeptanych, zaniedbanych i przeznaczonych do likwidacji mogiłach zapłonęły żywe płomyki pamięci. Młodzi wolontariusze pochylili się nad przemijaniem, sensem życia, szacunkiem do człowieka, historii oraz samego siebie. To piękna i wyjątkowo wymowna lekcja wśród ciszy pochylonych krzyży i migoczących światełek pamięci.
KONKURS CZYTELNICZY O UTWORACH TUWIMA I BRZECHWY
„Najpiękniejsze wiersze dla dzieci – Juliana Tuwima i Jana Brzechwy” to tytuł kolejnego w tym roku szkolnym konkursu czytelniczego zorganizowanego przez bibliotekę. Udział w nim wzięli uczniowie klas III – VI. Pytania konkursowe dotyczyły znajomości wierszy dwóch popularnych poetów polskich. Kłopotu nie sprawiły pytania dotyczące wierszy „Samochwała”, „Leń”, „Na wyspach Bergamutach” Jana Brzechwy czy „Rzepka” Juliana Tuwima. Nieproste było natomiast pytanie o zawartość trzeciego wagonu w wierszu Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Znajomość wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima nie była zagadką dla wyróżnionych uczniów. Są to:
- Kacper Rakoczy kl. 3 a
- Adam Giluk kl. 3 e
- Patrycja Kasprzak kl. 3 e
- Zuzia Stępniak kl. 3 e
- Weronika Tudrujek kl. 3 e
- Magda Malicka kl. 5 a
- Nikola Jasieniecka kl. 5 b
- Oliwia Jasieniecka kl. 6 a
- Arek Jurkiewicz kl. 6 a
APEL LISTOPADOWY - TOLERANCJA
W listopadzie w naszej szkole odbył się apel porządkowy pod hasłem „Tolerancja”, przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klasy II a i VI b, pod okiem opiekunów SU - p. Ani i p. Marleny, przedstawili scenkę, w której bohaterką była Pani Życzliwa. Inscenizacja stała się okazją do zastanowienia się nad własną postawą m.in. wobec przedstawicieli innych religii, kultur, koloru skóry, a także tych, których poglądy i zachowanie różnią się od naszych. Tolerancja nie jest zwykłym słowem. Tolerancja to coś, co zobowiązuje. Pamiętamy także o magicznych słowach: „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”. Dobrze znane i oczywiste, jednak stopniowo wychodzą z codziennego użycia. Często nie potrafią nam przejść przez gardło, bo wstyd, bo nie są już modne, bo brak czasu... Wymówek można podawać bez liku. Oczywiste rzeczy są często tymi najtrudniejszymi. Na koniec coś bardzo ważnego. Do słów: „proszę", „dziękuję", „przepraszam" dołącz uśmiech, a na własnej skórze przekonasz się, jakie niesamowite efekty daje to połączenie. /tekst: Anna Brączyk, zdj. M. Wieczorek/
KONSULTACJE NAUCZYCIELSKIE
Konsultacje pomogą Tobie, Uczniu
- zrozumieć trudną partię materiału;
- wyrównać braki spowodowane usprawiedliwioną nieobecnością;
- rozwiać ewentualne wątpliwości;
- potwierdzić Twoją wiedzę.
Pamiętaj, pomogą Tobie nie tylko nauczyciele Ciebie uczący, ale wszyscy, do których zwrócisz się o pomoc.
Harmonogram spotkań:
Lp.
Nazwisko i imię nauczyciela
Przedmiot
Dzień tygodnia
Godzina
1.
Hanasz Klaudia
język polski
wtorek – sala nr 9
13.40 – 14.25 (7 lekcja)
2.
Łubniewicz Anna
język polski
poniedziałek – sala nr 12
13.40 – 14.25 (7 lekcja)
3.
Wieczorek Wiesław
język polski
poniedziałek – sala nr 9
15.20 – 16.05 (9 lekcja)
4.
Bujak Anna
język angielski
poniedziałek – sala nr 21
15.15 – 16.00 (po 8 lekcji)
5.
Kaunecka Marlena
język angielski
środa – sala nr 22
13.40 – 14.25 (7 lekcja)
6.
Ogińska Wioletta
język niemiecki
środa – sala nr 21
14.35 – 15.20 (8 lekcja)
7.
Ciuła Katarzyna
matematyka
poniedziałek – sala nr 23
15.20 – 16.05 (9 lekcja)
8.
Dzik Adam
matematyka
piątek – sala nr 10
12.45-13.30 (6 lekcja)
9.
Tomal Renata
matematyka
poniedziałek – sala nr 10
14.35 – 15.20 (8 lekcja)
10.
Gancarz Marzena
przyroda
czwartek – sala nr 11
13.40 – 14.25 (7 lekcja)
11.
Fudali Beata
przyroda
czwartek – sala nr 22
14.35 – 15.20 (8 lekcja)
12.
Chaiński Robert
szachy
piątek (co 2 tydzień)
13.40 – 14.30 (7 lekcja)
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada 1918 roku Polska wróciła na mapę Europy. Ojczyzna pielęgnowana w sercach Polaków znów stała się państwem. I za to z całego serca dziękujemy naszym przodkom. I to ku ich czci uczniowie klas 7, 6b oraz 5b pod kierunkiem p.Anny Łubniewicz, p.Klaudii Hanasz i p.Roberta Ussa przygotowali niecodzienną lekcję historii, którą mogli zobaczyć 10 listopada 2017 r. wszyscy uczniowie, kadra pedagogiczna oraz zaproszeni goście.
Była to lekcja piękna i niezwykle ważna dla nas - młodych patriotów. Szczególnie teraz, kiedy nasza szkolna społeczność podjęła się wyzwania i przystąpiła do ministerialnego konkursu pod nazwą "Młodzi Patrioci". Wykonując poszczególne zadania, będziemy przekonywać, że Polska w naszych sercach zajmuje szczególnie ważne miejsce.
"FRANKLINOWE PYTANIA"
Bardzo dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się kolejny konkurs czytelniczy zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Nosił on nazwę „Franklinowe pytania”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas II i III. Pytania dotyczące rodzeństwa Franklina, jak również jego przyjaciół nie okazały się trudne. W konkursie wzięły udział całe klasy. Są to II a i III e oraz liczne grono dzieci z innych klas. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem udzielały odpowiedzi na pytania Okazało się, że uczniowie wykazali się dużą znajomością życia małego żółwika. Dużo pracy miała komisja w składzie: Aldona Pukało, Marlena Kaunecka i Barbara Kuryło-Czerenda wybierając kartki z poprawnymi odpowiedziami, z których wylosowano wyróżnienia. Komisja szczególną uwagę, oprócz poprawności odpowiedzi, zwróciła na właściwą pisownię. Wyróżnieni uczniowie to:
- Olek Czajczyk kl. 2 a
- Marika Ganczarewicz 2 a
- Lena Pągowska 2 a
- Kacper Rakoczy 3 a
- Lena Jankowska 3 b
- Maja Kozakowska 3 e
- Weronika Tudrujek kl. 3 e
- Maciej Wiszniewski kl. 3 e
Gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w innych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.
BOŻE NARODZENIE W ANIMACJI
Uczniowie naszej szkoły pracują od września br. nad innowacyjnym projektem artystycznym.
W tym roku zamiast tradycyjnego przedstawienia jasełkowego dzieci z klasy VI B wraz z opiekunami panią Jolantą Soboniak i panem Adamem Dzikiem przygotowują animację poklatkową na temat świat Bożego Narodzenia.
ŚNIADANIE DAJE MOC
Już od siedmiu lat nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie Daje Moc”.
W środę, 8 listopada 2017 r. uczniowie klas trzecich z rodzicami i wychowawcami włączyli się w przygotowanie przeróżnych zdrowych przekąsek oraz kanapek, które na pięknie udekorowanych stołach wyglądały bardzo efektownie i smakowicie. Oprócz przygotowania śniadania wszyscy brali udział w turnieju, który składał się z różnych kategorii dotyczących zdrowego odżywania i stylu życia. W trakcie dwugodzinnych zmagań dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania, odpowiadały na pytania, a także wykonywały zadania ruchowe i śpiewały wesołe piosenki. Wszystkie klasy znakomicie sobie poradziły, wykonały każde powierzone im zadanie. W czasie wspaniałych zabaw towarzyszyli nam przedstawiciele Urzędu Miasta: Wiceburmistrz Pani Urszula Cieślińska, Kierownik Oświaty Pan Bogdan Wachowiak, lekarz medycyny rodzinnej Pan Jerzy Krawczyk, pielęgniarka szkolna Pani Lucyna Gasztold oraz Dyrekcja Szkoły Pani Magdalena Bujakowska. Wszyscy zaproszeni goście znakomicie się bawili, a na zakończenie skosztowali wraz z dziećmi przygotowane smakołyki. Celem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania, stylu życia i roli śniadania w diecie dziecka oraz promocja prawidłowego żywienia.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i lepiej koncentrują się podczas zajęć. To najlepszy początek dnia!
PRZERWY INACZEJ - "BUDZĄCA SIĘ SZKOŁA"
Naszej placówce bliska jest idea "Budzącej się Szkoły", dlatego postanowiliśmy wprowadzić pewne innowacje umilające przerwy międzylekcyjne.
Pierwszym z kroków było wystawienie na holu głównym szkoły worków "sako", na których uczniowie mogą wypoczywać. Zostały one zakupione dzięki hojności sponsorów: pana Kamila Kotuli (firma EXPERTBUD), pana Michała Bronki i pana Huberta Łubniewicza.
Z kolei pani dyrektor Magdalena Bujakowska wyszła z pomysłem utworzenia "kącika śniadaniowego", czyli strefy oznakowanych stolików na holu głównym, przy których uczniowie mogą w spokoju zjeść śniadanie.
Oba rozwiązania bardzo przypadły dzieciom do gustu, bo od pierwszego dnia cieszą dużym zainteresowaniem naszych podopiecznych. W najbliższym czasie przewidywane są kolejne innowacyjne pomysły. Chcemy, by uczniowie czuli się w naszej szkole dobrze i swobodnie.
SPOTKANIE Z FUNDACJĄ AKTYWNEJ REHABILITACJI
28 października 2017 r. odbyło się w nszej szkole spotkanie rehabilitacyjno-sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, poruszających się na wózkach. Organizatorem spotkania była Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, której instruktorzy i wolontariusze, już poraz trzeci, przyjechali do nas ze Szczecina. Zajęcia te były doskonałą okazją do integracji, by osoby niepełnosprawne i pełnosprawne wspólnie i aktywnie spędziły czas. Były więc zabawy integracyjne dla dzieci, ćwiczenia z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu sportowego, a także zajęcia, których celem było doskonalenie techniki jazdy. A nie tak łatwo było np. przejechać wózkiem przez miękki i wysoki materac. Na szczęście byli pomocnicy, którzy niesamowicie dopingowali osoby pokonujące przeszkody. Spotkania takie są niezmiernie ważne zarówno dla wózkowiczów, jak i ich rodzin, bowiem to wyśmienity czas na wymianę doświadczeń, ale i zwykłą rozmowę w miłej atmosferze. Dlatego też cieszymy się, że po raz kolejny mamy w nich swój mały udział. Poza instruktorami i wolontariuszami FAR, a także wózkowiczami, w spotkaniu aktywny udział wzięli: uczniowie naszej szkoły (ze Szkolnego Klubu Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas) i nauczyciele, pracownicy z Zepołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie oraz fizjoterapeuci ze Szpitala MSW w Złocieńcu. Było nam niezmiernie miło Państwa gościć. Wszystkim dziękujemy za poświęcony czas, dobrą zabawę i ogromną życzliwość. Do zobaczenia! (Żaneta Bartosiewicz-Dzik)
Apel porządkowy - "BEZPIECZNI W ŚWIECIE I W INTERNECIE"
W październiku odbył się pierwszy w tym roku szkolnym apel porządkowy, który rozpoczął cykl comiesięcznych spotkań z dziećmi i młodzieżą naszej szkoły. Tematem październikowego spotkania było hasło „Bezpieczni w świecie i w Internecie”. Dzieci - wolontariusze z klas 5b i 2a przestrzegali przed niebezpieczeństwami współczesnego świata: od bezpiecznego poruszania się po drodze, jazdy na hulajnodze, po zagrożenia czyhające w Internecie, na portalach społecznościowych, w cyberprzestrzeni. Tematyka ta była potem kontynuowana na zajęciach z wychowawcami klas. Październikowy apel zainaugurował również akcję Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Świdwinie: „My się zimy nie boimy” polegającą na zbiórce karmy i akcesoriów dla podopiecznych świdwińskiego oddziału TOZ. /Marlena Kaunecka, prezentacja: Anna Brączyk/
Zwycięzcy szkolnych konkursów przedmiotowych
16 i 17 października odbyły się szkolne etapy kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Wzięli w nich udział najzdolniejsi uczniowie najstarszych klas. Oto uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego:
Konkurs Języka Polskiego:
Aleksander Tomal
Małgorzata Krawczyk
Konkurs Matematyczny:
Aleksander Tomal
Zofia Lindobeja
Konkurs Języka Angielskiego:
Bartosz Świś
Amelia Firsiof
Gratulujemy!
Dzień Nauczyciela
W tym roku już 13 października rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Edukacji Narodowej.
Spotkaliśmy się o godz. 11 w auli szkolnej, gdzie razem z naszymi nauczycielami, pracownikami szkoły, emerytami, członkami RR oraz zaproszonymi gośćmi uczestniczyć w akademii przygotowanej przez SU.
Nasi młodzi artyści zaprezentowali wiersze i piosenki oraz humorystyczne scenki z życia szkoły. Następnie uczniowie przygotowali dla swoich pedagogów niespodziankę - pokaz mody. Szkolna aula zamieniła się w wybieg, na którym modelki i modele prezentowali stroje, bez których nowoczesny nauczyciel podążający drogą rozwoju zawodowego w burzliwych czasach reformy oświatowej nie może się obejść. Nie zabrakło też życzeń i podziękowań.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 2a, 3c, 4a, 5a,6b, 7a pod kierunkiem pani Anny Braczyk, pani Marleny Kauneckiej, pani Joanny Mikułko i pani Renaty Tomal oraz członkowie szkolnego chóru, przygotowani przez pana Roberta Ussa, a nad nagłośnieniem czuwał pan Adam Dzik, prezentację multimedialną przygotowała pani Anna Brączyk.Drugą część występu uświetniła trzecia już edycja Gali oscarowej, w której zostali nagrodzeni pracownicy naszej szkoły. W tym roku Super Oscary czyli Złote Kaganki dumnie powędrowały do emerytowanych dyrektorów SP2 pana Zbigniewa Piastuna i pani Danuty Malitowskiej. Pozostałe Oscary honorowo przypadły w następujących kategoriach: Bratnia Dusza- pani Wioletta Ogińska, Złota Kreda- pani Urszula Włodarczyk, Złote Lusterko - pani Anna Łubniewicz, Chodziarz Roku - pan Ireneusz Michałek, Angielski Gentelmen- pan Radosław Pawłowski. Specjalnym Oscarem - niespodzianką z rąk pani Dyrektor Magdaleny Bujakowskiej została nagrodzona pani Renata Tomal w kategorii Złoty Malakser. Ceremonię umilił występ pani Agaty Zajic, która zaśpiewała piosenkę dedykowaną wszystkim nauczycielom oraz krótkie i wzruszające przemowy nagrodzonych gości honorowych - pana Zbigniewa Piastuna i Danuty Malitowskiej. Uroczystość podsumowała kolejny rok pracy nauczycieli, uczniów oraz pracowników szkoły. W rytm piosenek, wierszy, oscarowych uniesień i ukradkiem wycieranych łez, delikatnie i z gracją otworzyły się nauczycielskie i uczniowskie podwoje na nowy rok szkolny 2017/2018. (Marlena Kaunecka)
KONKURS CZYTELNICZY
Biblioteka szkolna zorganizowała kolejny konkurs czytelniczy „Książka – to mój przyjaciel”. Wzięli w nim udział uczniowie klas II – VI. Celem konkursu było rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań czytelniczych, kształcenie umiejętności obcowania z książką. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością nie tylko wierszy poetów polskich, ale i różnych książek z literatury pięknej. Najwięcej kłopotu sprawiło dzieciom pytanie dotyczące książki „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów. Zainteresowanie konkursem było duże. Uczestniczyło w nim liczne grono dzieci z różnych klas. Komisja w składzie: Anna Łubniewicz, Aldona Pukało i Marzena Gajda-Gancarz wybrała kartki z poprawnymi odpowiedziami, z których wylosowano wyróżnienia. Są to:
- Igor Rewiński kl. 3 b
- Amelia Romanowska kl. 3 b
- Julia Bartosiewicz-Dzik kl. 3 e
- Maja Kozakowska kl. 3 e
- Zuzia Stępniak kl. 3 e
- Julia Jankowska kl. 5 a
- Arek Jurkiewicz kl. 6 a
Gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.
Światowy Dzień Turystyki 2017
Prawie 100 uczestników wzięło udział 30 października 2017r. w rajdzie pieszo-autokarowym z okazji Światowego Dnia Turystyki, zorganizowanym przez SKKT przy SP w Brzeżnie. Swoje grupy turystyczne wystawiły SP 1 Świdwin, SP 2 Świdwin, SP Bierzwnica oraz najliczniejsza ekipa z Brzeżna. Trasa wiodła przez gminę Brzeżno od miejscowości gminnej przez kolonię Pęczerzyno, Pęczerzyński Młyn, Więcław z metą na obiekcie szkolnym w Brzeżnie. Przy bardzo ładnej pogodzie poznaliśmy środowisko przyrodnicze gminy z wiatrakami wytwarzającymi energię. W Pęczerzyńskim Młynie zobaczyliśmy autentyczny młyn wodny na rzece St. Redze. Jest on z roku 1890r. Po kilometrze doszliśmy do Więcławia. Zatrzymaliśmy się przy pomniku poświęconym walkom w "Kotle Świdwińskim" z okresu II wojny światowej. Kolejnym zwiedzonym obiektem był miejscowy kościółek z amboną i organami. Zakończenie imprezy odbyło się w Brzeżnie, gdzie pod nadzorem dyrektor szkoły Marzenny Janas przygotowano ognisko oraz zorganizowano zajęcia sportowo – rekreacyjne.
Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/PTTK.Swidwin/photos/?tab=album&album_id=1530081310384218
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
Ostatni piątek września był dniem wyjątkowym dla 5 dziewczynek i 13 chłopców z klasy 1a Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Świdwinie. Tego dnia mieli oni złożyć uroczyste ślubowanie i stać się prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Wszyscy z tej okazji pięknie się ubrali, a chłopcy nawet założyli muchy. Przejęte, ale też uśmiechnięte dzieci przed godziną 10.00 wkroczyły do pięknie udekorowanej auli.
Na widowni zasiedli goście: Pani Urszula Cieślińska - zastępca Burmistrza Miasta Świdwin, Pan Przemysław Pisula - Skarbnik Miasta Świdwin, Pani Mirosława Lemańczyk - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Świdwin, Przewodnicząca Rady Powiatu, była dyrektor naszej szkoły- Pani Danuta Malitowska, przedstawicielka Rady Rodziców- pani Anna Rewińska, była nauczycielka SP2, a obecnie redaktor naczelna gazety „Echo Świdwina”- pani Elżbieta Wielgosz. W auli zgromadzili się też starsi uczniowie, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz Rodzice, Dziadkowie i znajomi pierwszaków. W uroczystości uczestniczyły oczywiście Panie dyrektor: Magdalena Bujakowska, Wioletta Ogińska oraz pani Józefa Hawraniak, która przywitała wszystkich przybyłych.
Następnie starsi uczniowie zaprosili zebranych do obejrzenia pierwszego występu uczniów klasy 1a, który miał być jednocześnie egzaminem sprawdzającym czy mogą zostać pasowani. Każdy pierwszak pokonując tremę i wykazując się świetną pamięcią zaprezentował swoje umiejętności recytatorskie. Dzieci przedstawiły też kilka piosenek z ruchem i wykazały się umiejętnością współpracy z chórem uczennic z klas szóstych. W trakcie występu i na koniec wielokrotnie byli nagradzani brawami, a w oczach niektórych rodziców widać było łzy radości i wzruszenia. Ważnym momentem było też złożenie kwiatów przez delegację klas w kąciku patronki szkoły- Emilii Gierczak.
Po występie starsi uczniowie uznali, że pierwszoklasiści zdali śpiewająco swój pierwszy egzamin i są dobrze przygotowani. Nadeszła najbardziej uroczysta chwila tego dnia. Pani Dyrektor Magdalena Bujakowska odczytała tekst ślubowania, a uczniowie głośno potwierdzili je słowami: „Ślubujemy!”. Następnie każdy pierwszak, jak dawni rycerze, został pasowany na ucznia szkoły przez panią dyrektor wielkim piórem oraz otrzymał swój pierwszy w życiu dokument- legitymację szkolną i dyplom.
Zaślubieni tego dnia z Dwójką uczniowie przyjęli wiele życzeń i gratulacji od pani Dyrektor, przybyłych gości, starszych kolegów i Rodziców. Otrzymali też od wszystkich prezenty- niespodzianki: słodkości oraz gry edukacyjne, dzięki którym mogą wesoło spędzać lekcje i przerwy szkolne. Miłym podarunkiem okazało się zaśpiewanie przez maluchy z zerówki dla starszych kolegów piosenki.
Cieszymy się, że kolejne dzieci dołączyły uroczyście do grona uczniów naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom oraz starszym uczniom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.
wych. Urszula Włodarczyk, Monika Wieczorek. / zdj. M.Wieczorek, Rodzice z klasy 1a
VII Świdwińska Gra Miejska im. Rudolfa Virchowa
NA PLANSZY MIASTA...
40 uczniów z "Dwójki" uczestniczyło w zorganizowanej 23 września 2017r. przez m. in. nasze koło krajoznawczo-turystyczne 7. Świdwińskiej Grze Miejskiej. Więcej... http://www.swidwin.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=6&dzialy=6&akcja=artykul&artykul=6222
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2017
20 września 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 W Świdwinie po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji na dzieci już od rana czekało wiele niespodzianek i atrakcji.
Obchody tego szczególnego święta rozpoczęliśmy od przystrojenia balonami korytarzy szkolnych oraz swoich sal. Każdy z wychowawców przedstawił dzieciom krótką historię Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka oraz przygotował dla nich ciekawe gry, zabawy, medale i słodki poczęstunek. O godzinie 10:30 nasze przedszkolaki dumnie przemaszerowały głównym holem szkoły śpiewając piosenkę „Podajmy sobie ręce”. Nasz barwny korowód dotarł do auli szkolnej, gdzie powitała nas Pani dyrektor, która złożyła dzieciom życzenia z okazji ich święta. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach muzyczno – tanecznych przygotowanych przez swoje panie. Po wesołych pląsach nadszedł czas na odpoczynek i mogliśmy obejrzeć film animowany pt. „W głowie się nie mieści”.
Kolejnym ważnym punktem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w naszej szkole było dołączenie do akcji „Marzycielska Poczta”. Polega ona na wysyłaniu listów i pocztówek do ciężko chorych dzieci. Nasze przedszkolaki razem z popołudniowymi wychowawcami ochoczo zabrały się do pracy i stworzyły mnóstwo kolorowych obrazków, które zostaną wysłane do chorych dzieci. WIĘCEJ... w zakładce "PRZEDSZKOLE".
Wychowawcy grup przedszkolnych, zdj. M. Wieczorek, A. Szygenda
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
W poniedziałek 4 września rozpoczął się rok szkolny 2017/2018. Nie inaczej było w naszej placówce, która funkcjonuje obecnie pod nazwą Publiczna Szkoła z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. ppor. Emilii Gierczak w Świdwinie. Wypoczęte po wakacjach dzieci spotkały się z nauczycielami, dyrekcją i zaproszonymi gośćmi w auli szkolnej.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego, co umiały zrobić nawet pierwszaki. Spotkanie prowadził pan Ireneusz Michałek, który powitał przybyłych uczniów, ich opiekunów, nauczycieli i gości. W tym roku zawitali do naszej szkoły: Pan Jan Owsiak - Burmistrz Miasta Świdwin, Pani Urszula Cieślińska - zastępca Burmistrza Miasta Świdwin, Pan Przemysław Pisula - Skarbnik Miasta Świdwin, Pani Mirosława Lemańczyk - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Świdwin, Ksiądz Proboszcz Roman Tarniowy, Przewodnicząca Rady Powiatu - Pani Danuta Malitowska, były Dyrektor Szkoły Pan Zbigniew Piastun i przedstawicielka Rady Rodziców - Pani Agniaszka Maluk. Wszystkich zgromadzonych powitała również pani wicedyrektor Józefa Hawraniak kierując szczególnie ciepłe słowa do pierwszoklasistów oraz życząc wszystkim uczniom jak najlepszych wyników w nauce.
Uczennica klasy 6b Dominika Głasek przypomniała wszystkim, że początek roku szkolnego to też wspomnienie rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tego dnia 78 lat temu wiele dzieci nie mogło pójść do szkoły. Delegacja uczniów klasy 3c z wychowawczynią panią Kamilą Mich złożyła kwiaty w kąciku patronki szkoły Emilii Gierczak, która zginęła podczas II wojny światowej w walkach o Kołobrzeg. Natomiast po południu delegacja uczniów i nauczycieli oraz poczet sztandarowy uczestniczyli w miejskich obchodach rocznicy wybuchu II wojny - mszy świętej i złożeniu kwiatów pod pomnikiem na pl. Konstytucji 3 Maja.
Uczennice klasy 6b przedstawiły krótki program artystyczny, przygotowany przez pan Roberta Ussa. Na koniec głos zabrał w imieniu przybyłych goście pan burmistrz Jan Owsiak przypominając, że bieżący rok szkolny to również początek dużych zmian w szkolnictwie. Nasza szkoła przeszła w wakacje z tego powodu szereg remontów, mających na celu dostosowanie jej do zwiększonej liczby oddziałów przedszkolnych. Wyremontowano klasy, zakupiono nowe meble, a także zamontowano drzwi wyciszające hole i oddzielające najmłodsze grupy od starszych klas, co umożliwi im naukę i wypoczynek w lepszych warunkach.
Archiwum Aktualności