Udanych i bezpiecznych wakacji :)
GRANT "Dzieci Kapitana Nemo"
Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego im. J.K. Steczkowskiego ogłosiła wyniki konkursu w programie grantowym „Dzieci Kapitan Nemo”. Celem projektu jest przypomnienie sylwetek Polaków, których osiągnięcia, odkrycia czy wynalazki zrewolucjonizowały myśl ludzką i zmieniły postrzeganie świata.
Projekt przygotowany przez Nasze Grono Pedagogiczne został zaakceptowany przez komisję konkursową i wdrożony do realizacji. Koszt grantu: 15000 złotych.
Szczegóły projektu zostaną podane w nowym roku szkolnym. Jest moc. Brawo!!!! /Ireneusz Michałek/
Kochane Dzieci! Z okazji Dnia Dziecka składamy Wam najlepsze życzenia :) Niech ten dzień będzie najwspanialszy, najsłodszy i jedyny w swoim rodzaju :*
Dzień Dziecka
Życzenia od Pani Burmistrz.
Niespodzianka 5-latki
Żegnamy Pana, Panie Dyrektorze ...
Ze smutkiem zawiadamiamy, że 26 maja br., przeżywszy 91 lat odszedł Pan Zbigniew Piastun, długoletni dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.
Pan Zbigniew Piastun urodził się 23 maja 1929 roku w Warszawie. Był mocno związany z naszym miastem od 1957 roku jako nauczyciel, dyrektor szkoły oraz społecznik.
Zasłużył się przy budowie i oddaniu do użytku Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdwinie- popularnej „tysiąclatki", której był Dyrektorem i nauczycielem geografii w latach 1960 - 1985 aż do emerytury. Doprowadził do budowy sumptem społecznym we współpracy z rodzicami uczniów sali widowiskowej przy Szkole w 1973 roku. Z okazji Jubileuszu 40-lecia szkoły w 2001r. opracował i wydał drukiem Monografię Szkoły. Ponadto udzielał się w: Kole Pszczelarskim, Powiatowej Radzie Kombatantów, Klubie Brydżowym, Zarządzie Rejonowego Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę w Koszalinie. Współpracował też od 1991r. z miesięcznikiem samorządowym „Gazeta Świdwińska”.
Pan Zbigniew Piastun wielokrotne był wyróżniany i odznaczany: Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Edukacji Narodowej, odznaką „Za zasługi dla Rozwoju Województwa Koszalińskiego", dyplomami uznania. W 2001 roku otrzymał tytuł „Zasłużony dla Miasta Świdwin" nadany przez Radę Miasta Świdwin, w dowód uznania za wkład pracy w życie społeczno—kulturalne Świdwina.
Pan Zbigniew Piastun z okazji 50-lecia szkoły w 2011r. otrzymał honorowy tytuł "Przyjaciela Dwójki" w podziękowaniu za jego wkład w życie szkoły. Ostatni raz odwiedził naszą szkołę w roku 2017 podczas rozpoczęcia roku szkolnego oraz z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej, kiedy to społeczność uczniowska przyznała mu „Super Oscara, czyli Złoty Kaganek”. /Monika Wieczorek/
3
Niespodzianka Oa
Niespodzianka Ob
Niespodzianka
Niespodzianka Od
Niespodzianka
Niespodzianka
Nauczanie w czasie kwarantanny
W zakładce "Dokumentacja - nauczanie zdalne w czasie kwarantanny" znajdują sie dokumenty dotyczące procedur prowadzenia zajęć rewalidacyjnych, konsultacji dla uczniów klas 8, organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych.
Ogłoszenie
SZANOWNI RODZICE, OPIEKUNOWIE
W związku z nowym komunikatem MEN prosimy Rodziców dzieci klas I-III o informację do wychowawców klas czy Rodzic od 25 maja będzie korzystał z opieki nad dzieckiem w szkole.
foto: https://www.gov.pl/web/edukacja/co-ze-szkolami-do-wakacji
Dyżur wakacyjny w przedszkolach
Plik do pobrania na dyżur wakacyjny: 15682.pdf
Po pierwsze- dziecko!
Domowa izolacja jest bardzo trudna zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Tęsknią one za zabawą, za ruchem, za rówieśnikami. Mają czas na naukę, ale muszą mieć też chwilę na relaks.
Czas wolny, to czas, który dzieci organizują według swojego upodobania. To dobrodziejstwo dla młodego człowieka. Może bawić się i rozwijać własne zainteresowania.
A jak spędzają ten czas uczniowie DWÓJKI? Oczywiście sensownie i pożytecznie! Szczególnie wtedy, kiedy mogą liczyć na wsparcie niezastąpionych rodziców. Nasze dzieci nie marnują cennych chwil. Preferują aktywne i ciekawe formy wypoczynku, co w obecnym czasie nie jest łatwe. Mają kontakt z przyrodą, doskonalą, a czasami odkrywają umiejętności kulinarne czy manualne. Po prostu robią to, co lubią, a tym samym są zadowolone i mają lepsze samopoczucie. A przecież to jest najważniejsze!
Nie traćmy więc czasu na oglądanie telewizji! Wykorzystujmy go tak, aby nasze pociechy były szczęśliwe.
Pamiętajmy o tym, że: ,,gdy śmieje się dziecko, to śmieje się cały świat”! /Iwona Łuczków/
30
Światowy Dzień Książki
23.04.2020 obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To szczególne święto wszystkich czytelników, bibliotekarzy i miłośników książek. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. Zgodnie z długą katalońską tradycją, kobiety obdarowywano w ten dzień czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.
Bardziej niż kiedykolwiek, w czasach, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają zamknięci w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego uwielbiają, gdy im się czyta i mają swoje ulubione bajki, książki i czasopisma. /Barbara Kuryło-Czerenda, Joanna Rewińska/
15
Piękne są nasze barwy ojczyste
Maj to wyjątkowy miesiąc, który przypomina nam o ważnych rocznicach i świętach. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 maja w 2004 roku został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień Flagi poprzedza Święto Konstytucji 3 Maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była konstytucja. W tym roku przypada 229 rocznica tego wydarzenia. Warto przypomnieć, że polskie barwy narodowe, jako jedne z nielicznych na świecie mają pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli Orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu, który jest godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tarczach herbowych. Kolory biały i czerwony zostały po raz pierwszy uznane za narodowe 3 maja 1792 roku. W tradycji naszej szkoły kolejne rocznice świąt majowych obchodzimy bardzo uroczyście. W tym roku nasi uczniowie upamiętnili święta majowe pracami plastycznymi. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac. /Patrycja Wolewicz/
48
Dzień Ziemi
22. kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych.
W obecnej chwili, kiedy ludzie pozostają w domach, wyraźnie zauważa się, że przyroda bez człowieka daje sobie doskonale radę i zyskuje na braku jego ingerencji. Znacznie spadła emisja dwutlenku węgla, a dzikie zwierzęta śmielej wychodzą ze swoich kryjówek.
Warto pamiętać ( i to nie tylko w dniu święta naszej planety), że nic nie zastąpi kontaktu człowieka z przyrodą. Dlatego musimy o nią dbać, zwłaszcza że zimy coraz cieplejsze i coraz częściej słyszymy o obniżających się poziomach wód.
Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych w tym tygodniu poznały zasady segregacji śmieci i sposoby dbania o naszą planetę. A tak spędziły Dzień Ziemi. Oprócz m.in. aktywności na świeżym powietrzu i kolorowanek tematycznych były też pomysły na kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych materiałów. /Żaneta Bartosiewicz-Dzik/
66
Archiwum Aktualności