Dwójka Poznaje Polskę
Trasa: Świdwin - Wrocław – Wałbrzych.
Czas: piękne pierwsze dni listopada.
Ekipa: uczniowie klasy 6, 7 i 8.
Cel: uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego.
/Patrycja Wolewicz/
Dwójka Poznaje Polskę
Trasa: Świdwin - Wrocław – Wałbrzych.
Czas: piękne pierwsze dni listopada.
Ekipa: uczniowie klasy 6, 7 i 8.
Cel: uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego.
/Patrycja Wolewicz/
Dwójkowi Zerówkowicze uczą się i bawią!
W piątek, 28 października nasi Zerówkowicze obchodzili Święto Dyni.
Tego dnia wszyscy ubrali się na pomarańczowo.
Dzieci brały udział w wielu zabawach i konkursach dyniowych.
Wszyscy świetnie się bawili. /Wiesława Lewandowska/
Regularny trening mózgu jest tak samo ważny jak aktywność fizyczna oraz prawidłowa dieta.
Ćwiczenia na mózg pozwalają szybciej zapamiętywać różne informacje, kojarzyć fakty i rozwijać wyobraźnię.
W naszej szkole ćwiczymy mózg, aby efektywnie pracował, m.in. poprzez prowokacje edukacyjne. Uczniowie szukają odpowiedzi na pytania: co by było gdyby...
/Magdalena Kantyka/
Na lekcjach przyrody uczniowie pracowali w grupach wykonując doświadczenie "Jak światło wpływa na rozwój rośliny" na przykładzie kiełków rzeżuchy, lnu i rzodkiewki. Podczas zajęć:
/Magdalena Kantyka/
Nie ma bardziej wartościowego sposobu uczenia się, niż bezpośrednie zetknięcie się z wiedzą w praktyce na zajęciach blokowych matematyczno- przyrodniczych. To właśnie w tym czasie poprzez mierzenie, liczenie i obserwację uczniowie nabywają umiejętności:
Dodatkowo na zajęciach blokowych w terenie każdy uczeń może się rozluźnić i zmniejszyć stres oraz całościowo, wszystkimi zmysłami postrzegać świat. /Magdalena Kantyka, Renata Tomal/
Uczniowie klasy 6. ćwiczyli umiejętność czytania ze zrozumieniem instrukcji na zajęciach blokowych z matematyki i techniki.
Okazuje się, że można według instrukcji dzielić ułamki dziesiętne i.....wiązać krawaty.
/Jolanta Soboniak, Katarzyna Ciuła/
W czasie zajęć uczniowie klasy 1a doskonali m.in. technikę czytania wykorzystując robota edukacyjnego Photon EDU.
Klasowa rodzinka doskonale ze sobą współpracowała i po rozwiązaniu zadań piękny obrazek wyczarowała.
/Anna Brączyk/
Wrzesień, październik i listopad to czas realizacji kolejnego grantu w naszej szkole.
„Sport na start” to program finansowany przez Fundację BGK.
Celem projektu jest:
W trakcie realizacji podejmowane są następujące działania:
Finalizacją działań będą powiatowe zawody sportowe zaplanowane na 18. listopada 2022 roku.
/Ireneusz Michałek/
Korzystając z pięknej, jesiennej pogody uczniowie klasy 1 a wybrali się na zajęcia w terenie.
Główne cele zajęć to: obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie,
/Anna Brączyk/
W klasie szóstej w tym roku szkolnym odbywają się ciekawe zajęcia blokowo-projektowe.
Język polski przeplata swoje treści z plastyką, historią i przyrodą podczas omawiania lektury „W pustyni i w puszczy”. Wykorzystujemy metodę projektu i mapy myśli. Udało nam się w grupach opracować najważniejsze informacje o książce oraz przygotować album „Fauna i flora Afryki”. Każdą z wykonanych prac prezentujemy przed klasą, ćwicząc umiejętności wystąpień publicznych. Mamy przy tym świetny humor i w ciekawy sposób poszerzamy nasze umiejętności i wiadomości. /Monika Wieczorek/
We wrześniu mali i duzi Dwójkowicze włączyli się w akcję pomocy dzieciom niedowidzącym i niewidomym z domów pomocy na Ukrainie, którymi opiekują się nasze polskie siostry franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek.
Otrzymaliśmy informację, że w minionym tygodniu uzbierane dary zostały zawiezione i przekazane w klasztorze Karmelitów Bosych w Przemyślu, skąd siostry odbiorą je i zawiozą na miejsce. Oczywiście, jeśli tylko sytuacja na to pozwoli...
Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom za okazane serce i za to, że zawsze na Was możemy liczyć
Warto pomagać!
/Anna Ostapiec, Monika Wieczorek
Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór 16 października Karola Wojtyły na papieża, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski. Tego dnia odbywa się publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II.
Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Dwójki po raz kolejny zaangażowali się w tę akcję wspierając Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i zbierali fundusze po mszach przy kościele św. Michała Archanioła w Świdwinie. Następnie na lekcji religii liczyli zebrane pieniądze doskonaląc przy okazji umiejętności matematyczne.
ZEBRANA KWOTA TO 1694,89 zł !
Warto pomagać! /Monika Wieczorek, Anna Ostapiec/
,,Jaką rolę pełnią w organizmie białka, cukry, tłuszcze i kwasy nukleinowe?".
Czy taki temat można połączyć z konkursem plastycznym ,,Barwy lasu"?
TAK! Pomogło pytanie: ,,Co by było, gdyby nie było drzew?"
Odpowiedzi: brak tlenu, pokarmu, życia.
Wniosek: szanujmy całą przyrodę i cieszmy się jej pięknem.
/Jolanta Soboniak/
Celem zajęć kulinarnych przeprowadzonych w klasie 3b było :
Czy wiecie, że: „Jarmuż jest niezwykle bogaty w witaminę C, która wspomaga odporność organizmu”?
/Marta Szczygielska -Adamowicz/
17 października uczniowie klasy 2a obchodzili Dzień Chleba.
Z tej okazji zostały zorganizowane zajęcia kulinarne pt. "Zdrowe i kolorowe kanapki".
Podczas zajęć uczniowie pracowali w grupach, wykonując zdrowe kanapki. Do ich powstania wykorzystali pełnowartościowe produkty pełne witamin.
Na koniec zajęć uczniowie poczęstowali nauczycieli i pracowników obsługi, a także podzielili się kolorowymi kanapkami z kolegami i koleżankami z innych klas.
Nasze zajęcia były "bardzo smaczne".
Podsumowując zajęcia uczniowie wykonali mapę myśli.
/Beata Kopaczewska, Klaudia Kantyka/
14 października w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Świdwinie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, pracownicy szkoły, emeryci, członkinie Rady Rodziców oraz zaproszeni goście: pani wiceburmistrz Beata Ociepa i pan kierownik WOZKiS Robert Chaiński. Pod kierunkiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego, pań: Marleny Kauneckiej, Renaty Tomal, Anny Brączyk, Joanny Mikułko oraz Magdaleny Bąk uczniowie przygotowali dla swoich pedagogów niespodziankę - pokaz mody. Szkolna aula zamieniła się w wybieg, na którym modelki i modele prezentowali stroje i zachowania typowe dla pewnych typów psychologicznych nauczycieli. Swojego wsparcia udzieliły też panie: Małgorzata Zastocka, Iwona Łuczków, Klaudia Kantyka i Amanda Osińska.
Tego dnia nie zabrakło oczywiście życzeń i podziękowań. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli otrzymał upominek - breloczek z napisem: „Dwójka - Szkoła z pasją” z życzeniami od Rady Rodziców.
Po części artystycznej odbyło się ósme już rozdanie Oskarów szkolnych. Otrzymali je w następujących kategoriach:
Oskar Kraina Łagodności - pani Urszula Ochnio
Oskar Kraina Cierpliwości – pani Małgorzata Zastocka
Oskar Kraina Pracowitości - pani Martyna Holler-Prokopiuk
Oskar Nauczycielka Ekologiczna – pani Magdalena Kantyka
Oskar Niebiański Spokój – pani Anna Ostapiec
Oskar Pomocna Dłoń – pani Anna Błońska
Oskar Kraina radości – pani Marzanna Brączyk
Oskar Perfekcyjny Pan Szkoły- pan Krzysztof Olszewski
Oskar Czystość Ponad Wszystko – pani Dorota Józefiak
Natomiast wyjątkowe Oskary Złote Serca otrzymały nasze emerytowane nauczycielki: pani Maria Mańczyk i pani Wiesława Reszczyńska.
Następnie pani wicedyrektor Patrycja Wolewicz wręczyła nagrody nauczycielom wyróżniającym się w swojej pracy i zaangażowanym w zdobywanie dodatkowych środków z projektów na rzecz uczniów i szkoły.
Na zakończenie akademii głos zabrała wiceburmistrz Beata Ociepa, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie w pracę na rzecz edukacji oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Uroczystość podsumowała kolejny rok pracy nauczycieli, uczniów oraz pracowników szkoły.
/Monika Wieczorek
Z dumą informujemy, że nasza nauczycielka Pani Anna Brączyk otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej. Pani Aniu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych / Patrycja Wolewicz/
Co roku 14 października pytanie to nurtuje głowy małe i duże. Dzień Edukacji Narodowej to okazja do refleksji nad porządkiem świata i roli tych, którzy stoją na jego straży - nauczycieli. W dniu dzisiejszym w świdwińskiej Dwójce na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz przyjaciele Dwójki mieli po raz kolejny sposobność przekonać się, że szkoła to nie mury, a LUDZIE. W rytm życzeń, podziękowań i miłych wspomnień przewijała się w tym dniu nieustępliwa myśl Marka Twaina, że: „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą- nauczać”.
/Marlena Kaunecka
Cykl zajęć z Panią leśnik z Nadleśnictwa Świdwin, która przeprowadziła ciekawe warsztaty na temat "Tropy i ślady zwierząt " w klasie 2b składał się z następujących etapów:
Drugoklasiści podsumowując zdobytą wiedzę stworzyli własne mapy myśli.
/Małgorzata Zastocka/
Uczniowie podczas spotkania z panią leśnik :
/Marta Szczygielska- Adamowicz/
Powered by aSc EduPage