• Dzień Dyni w zerówkach

          • W piątek, 29 października w grupach 0 „a” i 0 „b” obchodziliśmy Dzień Dyni. Poznaliśmy właściwości odżywcze  i wykorzystanie dyni. Dowiedzieliśmy się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz, że można z niej przygotować wiele dań. Dzieci uczestniczyły w  zabawach ruchowych z dynią. Dynia była także inspiracją do ciekawych prac plastycznych. Dzień ten przyniósł dużo wrażeń. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

          • "Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie!"

          • Nasza szkoła w dniach 13.10.2021-20.10.2021 brała udział w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!” 2021, której celem jest przedstawienie sytuacji osób niewidomych i niedowidzących. W ramach akcji uczniowie oglądali filmiki tematyczne, odczytali i odpisali na list Adama, wykonali prace plastyczne, zapoznali się z alfabetem Braille’a, wykonali zadania z opaską.

            /Amanda Osińska/

          • Światowy Dzień Origami

          • 25 października uczniowie klasy 2a obchodzili Światowy Dzień Origami. Tradycyjne origami polega na tworzeniu różnych figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Drugoklasiści przekonali się, że origami uczy cierpliwości i precyzji. Jest to świetny pomysł na długie, jesienne wieczory. Zachęcamy do składania orgiami i życzymy dobrej zabawy!

            /Martyna Nowacka, Urszula Włodarczyk/

          • Zajęcia sensoryczne w zerówce

          • W grupie zerowej odbyły się zajęcia sensoryczne z użyciem masy solnej. Dzieci same przygotowały ze składników masę. Najpierw ugniatały i wyrabiały masę solną, a następnie tworzyły przepiękne figurki. Dzięki tego typu zajęciom zerówkowicze stymulują zmysł wzroku  oraz  dotyku. Pobudzają też dziecięcą wyobraźnię, ćwiczą motorykę małą i świetnie się bawią.

            /Wiesława Lewandowska/

          • Bezpieczny uczeń- apel

          • We wrześniu odbył się w naszej szkole apel dotyczący bezpieczeństwa. Uczniowie klasy 2b pod okiem swoich Pań przygotowali i przedstawili wiersze i informacje dotyczące m.in. bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. /Monika Wieczorek/

          • "Poznaj Polskę"- wycieczka klas młodszych

          • 21 października uczniowie klas 2. i 3. wyruszyli w wycieczkę w ramach programu „Poznaj Polskę”.

            Naszą wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania  Oceanarium w Międzyzdrojach, gdzie mieliśmy  okazję obejrzeć zarówno niebezpieczne piranie, rekiny, jak i mureny, błazenki, rogatnice.   Dzięki wizycie  uczniowie naszej szkoły poznali tajemniczy i przepiękny świat głębin morskich. Największą atrakcją  był 16-metrowy tunel wypełniony niesamowitymi rybami. Po obiedzie udaliśmy się do Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie. Zostaliśmy zapoznani  z historią Wolina, okresem wczesnego średniowiecza, następnie   pod czujnym okiem przewodnika braliśmy udział w zajęciach: lepienia z gliny, produkcji filcu, pisania gęsim piórem. Każdy otrzymał także poczęstunek w postaci podpłomyka  oraz piernika wypiekanego w piecu chlebowym oraz herbatę ziołową.

            Z uśmiechem  wróciliśmy bezpiecznie do domu.

            /Marta Szczygielska-Adamowicz/

            #wycieczkaszkolna #PoznajPolskę  #Międzyzdroje #oceanarium #Wolin #CentrumSłowianiWikingów

          • Pierwszaki w Centrum Nauki Cordis

          • 21 października nasze Pierwszaki odwiedziły @Centrum Nauki Cordis. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań naukowych oraz pogłębienie wiedzy uczniów.  Zwiedzanie Centrum było dla dzieci pełną wrażeń lekcją.

            /Martyna Holler - Prokopiuk, Iwona Raulin - Urbaniak/

          • Wizyta leśnika

          • 20 października  klasy 1-3  odwiedziły Panie z Nadleśnictwa Świdwin. Bardzo ciekawie opowiadały o  charakterystycznych cechach  poszczególnych pór roku w lesie. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat bogactwa naszych lasów, poznali gatunki drzew, zwierząt. Na zakończenie tego miłego i radosnego spotkania zostaliśmy obdarowani upominkami.  Było to bardzo pouczające i ciekawe spotkanie. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

            /Marta Szczygielska-Adamowicz/

          • Prawa dziecka - konkurs plastyczny

          • Uczniowie kl.2-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Prawa dziecka oczami dzieci- na podstawie wiersza Janusza Korczaka". Na konkurs wpłynęło 620 prac ze 112. szkół z całej Polski. Miło nam poinformować, że uczennica kl.2a - Zuzanna G.- zajęła I miejsce, a uczennica kl.3 Katarzyna K. zdobyła wyróżnienie.

            Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

            /Anna Brączyk, Katarzyna Wiżeń/

          • Teatr Kamishibai

          • 21 października w ramach cyklu „Spotkania z Teatrem” uczniowie grup 0 „a” i 0 „b” wysłuchali bajki „Szukając Marudka” autorstwa Kamiko Yamamoto. Papierowy teatr wywołał duży entuzjazm wśród naszych Zerówkowiczów. /Nina Naumiec, Wiesława Lewandowska/

          • Lekcja migowego w Zerówkach

          • 19 i 20 października nasi Zerówkowicze uczestniczyli w lekcji języka migowego. Dzieci zapoznały się ze zwrotami grzecznościowymi oraz próbowały swoich sił w miganiu alfabetu palcowego. Lekcja dostarczyła dzieciom wiele radości.

            /Nina Naumiec/

          • ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki” 2021

          • Uczniowie klasy 3. w bieżącym roku szkolnym uczestniczą w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”. Projekt ma na celu rozbudzanie ciekawości literackiej. Uczniowie przystąpili do realizacji modułu I - chmurki wykonane, lekturniki podpisane, więc czas na podniebną podróż z książką ,,Pilot i ja".    /Anna Brączyk, Katarzyna Wiżeń/

          • Sprzątanie Świata 2021

          • Na przełomie września i października nasza Dwójka włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata - Polska 2021". Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmiało: „Myślę, więc nie śmiecę". W akcji nie chodziło o to, by sprzątać, ale o to by nie śmiecić i świadomie oraz poprawnie segregować śmieci, ponieważ wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas.

            Podczas tygodnia „Sprzątania świata – Polska 2021” nauczyciele wraz z uczniami podjęli szereg działań mających na celu ochronę Ziemi przed zagrożeniem, jakim są śmieci. W tym celu udali się w okoliczny teren, aby pozbierać rozrzucone zanieczyszczenia. Odbyły się również działania stacjonarne. W oddziałach przedszkolnych i klasach młodszych przeprowadzone zostały rozmowy i zabawy tematyczne pt.: „Nie śmiecimy, nie brudzimy – o przyrodę się troszczymy”. Podczas zajęć projektowych uczniowie poznali budowę roślin i wykonali naturę w słoiku. Wykorzystali też butelki PET na doniczki do sadzenia kwiatów, które zdobią naszą szkołę. Dzieci poznały przyczyny zanieczyszczeń Ziemi, a także przedstawiły pomysły, jak można temu zaradzić. Uczniowie obejrzeli również bajki i filmy dotyczące segregacji śmieci i ich przetwarzania oraz wykonały prace plastyczne obrazujące swoje ulubione miejsce wypoczynku pozostawione w czystości. Odbył się także quiz wiedzy „Jak segregujesz śmieci?” oraz „Jak długo rozkładają się śmieci w przyrodzie?”. Starsi uczniowie brali udział w zajęciach w grupach pt.: „Pomyśl, policz i nie śmieć”, podczas których obliczali dane statystyczne z edycji „Sprzątania Świata”, wykorzystując do tego wykresy, procenty i mapę Polski. Nakręcili również film dotyczący segregowania odpadów i recyklingu oraz wykonali gazetkę w holu szkoły promującą postawy proekologiczne.

            Koordynatorzy akcji: Magdalena Kantyka i Beata Fudali dziękują uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję, a jednocześnie dali dowód na to, że Dwójka lubi wspólnie i efektywnie działać.

            /Magdalena Kantyka/

          • Warsztaty "Wystąpienia publiczne"

          • W ramach grantu ,,Z odwagą w świat!" odbyły się warsztaty i szkolenia dla uczniów w zakresie wystąpień publicznych. /Anna Brączyk/

            „Projekt dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030” #NOWEFIO #NIW „sfinansowano przez @narodowyinstytutwolnosci ze środków #NOWEFIO”

          • Dzień Chleba 2021 w klasie 1a

          • Z okazji przypadającego 16 października Dnia Chleba, dzieci z klasy 1a miały możliwość poznać historię pieczywa oraz jego rodzaje. Dzięki rodzicom Pierwszaki mogły spróbować różnych chlebów oraz samodzielnie przygotować kanapki. To była bardzo smaczna lekcja.

            /Martyna Holler- Prokopiuk, Beata Kopaczewska/

          • Noc Bibliotek 2021 w Dwójce

          • Jak co roku SP 2 wzięła udział w ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK, która w niekonwencjonalny sposób zachęca uczniów do czytania i korzystania z zasobów biblioteki. Hasło przewodnie ,,Czytanie wzmacnia”  zainspirowało naszych czytelników do założenia BIURA DETEKTYWISTYCZNEGO i przeprowadzenia tajnej misji, której celem było odnalezienie ukrytego sejfu i rozszyfrowanie kodu cyfrowego. Dzięki instrukcjom, wskazówkom, a przede wszystkim dzięki emocjonującej współpracy wszyscy agenci stanęli na wysokości zadania i wykonali zadania na 6+!

            /Biblioteka Szkolna/

          • Dzień Edukacji Narodowej 2021

          • 14 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to okazja do miłego spotkania przy kawie i ciastku. Oprócz tego uczniowie - pod kierunkiem pani Jolanty Soboniak - przygotowali sympatyczną wystawę, składającą się z portretów nauczycieli.

            Podczas uroczystości uczniowie pod kierunkiem opiekunek Samorządu Szkolnego: pani Asi, pani Ani, pani Renaty i pani Marleny złożyli życzenia nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Następnie tradycyjnie już odbyło się wręczenie Oskarów szkolnych. W tym roku otrzymali je w następujących kategoriach:

            1. GORĄCY UŚMIECH pani Anna Bońska
            2. CIERPLIWY MUZYK pan Robert Uss
            3. STRAŻNICZKA POPRAWNEJ POLSZCZYZNY pani Magdalena Bąk
            4. DOBRA WRÓŻKA pani Amanda Osińska
            5. ZŁOTA KATARYNKA pani Martyna Nowacka
            6. PERFEKCYJNA PANI SZKOŁY pani Barbara Langer
            7. ZŁOTA RĄCZKA pan Marek Brączyk

            Za pracę w trudnym, ubiegłym roku szkolnym Nagrodą Dyrektora Szkoły  zostali uhonorowani wszyscy nauczyciele. Natomiast panie: Renata Tomal i Patrycja Wolewicz 19 października otrzymają Nagrodę Burmistrza Miasta Świdwin.

            Pani Wioletta Ogińska w imieniu ZNP pogratulowała jubileuszu nauczycielom: pani Renacie Tomal 25. lat pracy, pani Iwonie Łuczków i pani Beacie Fudali 30. lat pracy.

            Na koniec Pani Dyrektor podziękowała  za dotychczasowe zaangażowanie w pracę na rzecz edukacji wszystkim pracownikom szkoły.

            W imieniu Rady Rodziców życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazała przewodnicząca pani Diana Zielińska.

            Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

            /Monika Wieczorek/

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. ppor. Emilii Gierczak
      • 94-36-522-34 ePUAP: /SP2Swidwin/SkrytkaESP
      • ul. Armii Krajowej 19 78-300 Świdwin Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych