• Ciekawostki fakty o wróblach

• W ramach współpracy z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola Nr 1 im. Kubusia Puchatka w Świdwinie, dzieci z zerówek wzięły udział w projekcie przygotowanym przez Panią Izabelę. Obejrzały prezentację multimedialną ,,Ciekawostki i fakty o wróblach”. Pani Izie dziękujemy za mile i ciekawie spędzony czas. /Wiesława Lewandowska, Iga Głasek/

• Klasa 3b poznaje kierunki świata

• Uczniowie klasy 3b podczas zajęć projektowych :

• poznawali nazwy kierunków świata w języku polskim i angielskim,
            • wskazywali kierunki świata na mapie Polski,
            • wykorzystywali kompas  do wyznaczania kierunków,
            • pracowali zespołowo.

/Marta Szczygielska Adamowicz/

• Projektowo o porach roku w kl. 1a

• Podczas zajęć dzieci z klasy 1a:

• pogłębiały wiedzę na temat pór roku,
            • doskonaliły współdziałanie w grupie,
            • kształtowały umiejętność  aktywnego działania,
            • rozwijały swoją kreatywność.
            • ucząc- bawiły się.

/Anna Brączyk/

• Wędkarstwo na start!

• W ramach realizacji projektu „Czas start!” z grantu Fundacji BGK "Sport na start" w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Piotrem Klimczakiem ze Świdwińskiej Szkółki Ekologiczno-Wędkarskiej. Szkółka znana jest naszym niepełnosprawnym uczniom, którzy biorą co roku udział w Ogólnopolskich Zawodach Spławikowych dla Dzieci Niepełnosprawnych.

Pan Piotr zachęcał Dwójkowiczów do wstąpienia do szkółki i spróbowania swoich sił w tej dziedzinie. Uczniowie obejrzeli sprzęt wędkarski i inne przedmioty związane z tym sportem. Mogli też spróbować swoich sił w konkurencjach związanych z wędkarstwem oraz próbując utrzymać wędki i kije do połowu ryb.

Taka alternatywa spędzania wolnego czasu może być naprawdę i zdrowa i interesująca. /Monika Wieczorek/

• Klasa 2b współtworzy kontrakt

• Podczas ostatnich zajęć projektowych uczniowie klasy 2b stworzyli "Klasowy Kontrakt". Dzieci same zredagowały zasady, których należy przestrzegać w klasie i w szkole, podczas nauki oraz w czasie zabawy.

"Jeśli wszyscy w szkole współpracujemy i jesteśmy dla siebie mili, żyje nam się lepiej".

/Małgorzata Zastocka, Iwona Raulin-Urbaniak/

• Pomagamy potrzebującym

• Nasza szkoła często angażuje się, włącza w akcje charytatywne.

W tym roku chcemy pomóc dzieciom niedowidzącym i niewidomym z domów pomocy na Ukrainie, którymi opiekują się nasze polskie siostry franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek.

Jedna z nich, siostra Hanna, pochodząca ze Świdwina, zwróciła się z prośbą o pomoc, wsparcie środkami higienicznymi, których im najbardziej brakuje. Akcję nadzoruje Caritas przy parafii św. Michała Archanioła w Świdwinie.

Rzeczy można przynosić do naszej szkoły lub bezpośrednio do kościoła.

LISTA POTRZEBNYCH RZECZY:

-proszki, płyny do prania, do płukania,

-mydło, pasta do zębów, szampon,

-płyn do naczyń,

-środki czystości: płyn do podłóg, mopy itp.

-pieluchy, środki pielęgnacyjne dla dzieci.

/Anna Ostapiec, Monika Wieczorek/

• Dzień Kropki w zerówce

• 15 września zerówkowicze obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy.

/Wiesława Lewandowska/

• Jesień w ogrodzie i sadzie

• Jesień zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym dzieci z klasy 1 b na lekcjach poznawały owoce i warzywa, które o tej porze roku rosną w ogrodach oraz sadach. Zadanie nie było wcale takie łatwe, ale dzieci poradziły sobie doskonale. Za pomocą dotyku i węchu rozpoznawały jesienne plony, tworzyły zbiory, dobierały podpisy do owoców i warzyw, stworzyły mapę myśli. To były zajęcia pachnące późnym latem i wczesną jesienią.

/Martyna Holler- Prokopiuk/

• Wakacyjne wspomnienia klasy 2b

• Nowy rok szkolny i nowe wyzwania!

Uczniowie klasy 2b swoje nauczanie rozpoczęli od projektu "Wakacyjne wspomnienia". Dzieci z wielkim zaangażowaniem przyniosły swoje wakacyjne skarby oraz samodzielnie wykonały mapę myśli. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z kraju jak i zza granicy. Wykorzystaliśmy również klasowe mapy , aby wszyscy mogli uporządkować zdobyte informacje na temat państw europejskich.

/Małgorzata Zastocka / Iwona Raulin-Urbaniak/

• Pierwszaki poznają szkołę

• Dwójkowe pierwszaki dzielnie rozpoczęły edukacyjną przygodę.

1. poznały panią Dyrektor i Wicedyrektor,
            2. zapoznały się ze swoimi wychowawcami oraz kolegami i koleżankami,
            3. dowiedziały sie, że klasa to taka szkolna "rodzinka",
            4. poznały szkołę,
            5. aktywnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych.

Jesteśmy z Was dumni i życzymy powodzenia!

/Martyna Holler-Prokopiuk, Anna Brączyk/

• Sport na start!

• Stowarzyszenie Przyjaciół Dwójki zajęło 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie grantowym Fundacji BGK "Sport na start". Udział brało ponad 500 innych wnioskodawców. Nasz  projekt pod nazwą „Czas start!”  uzyskał dofinansowanie w kwocie 14 991,00 zł.

W związku z tym jesień w Dwójce będzie aktywna!

Projekt ma na celu:

• zachęcenie młodych ludzi do zdrowego trybu życia,
            • edukację przez sport i zabawę,
            • kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku wśród młodych osób,
            • popularyzację rywalizacji opartej o odpowiedzialność i sprawiedliwość oraz zasad fair play.
          • Projekt "Leśne zmysły!"

• Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Przyjaciół Dwójki przy Publicznej szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Świdwinie realizuje kolejny projekt finansowany z Programu Społecznik 2022-2024.​​​​​​