Uczniowie klasy czwartej na zajęciach matematyki:
- poznali wielokąty i ich własności,
- bawili się i uczyli,
- współpracowali,
- tworzyli.
/Renata Tomal, Magdalena Kantyka/
Uczniowie klasy czwartej na zajęciach matematyki:
/Renata Tomal, Magdalena Kantyka/
Uczniowie klasy ósmej i piątej 14 maja pod opieką pani Magdaleny Bąk i pani Marleny Kauneckiej wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Głównym celem wyprawy było obejrzenie meczu i kibicowanie drużynie piłki nożnej Pogoń Szczecin.
Wyjazd ten był okazją do:
Wspólny wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę.
/Magdalena Bąk, Marlena Kaunecka/
10.05.23 w naszej szkole odbył się po raz trzeci Konkurs Słownikowy VocabMaster dla uczniów klas 5-6. Zadaniem uczestników było przetłumaczenie słówek z języka angielskiego na język polski oraz z polskiego na angielski przy użyciu słownika dwujęzycznego, a także ułożenie wyrazów w kolejności alfabetycznej.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce PSP z OI nr2 w Świdwinie ,
II miejsce SP3,
III miejsce SP4.
Reprezentanci pięciu szkół ćwiczyli:
Konkurs zorganizowały panie Joanna Mikułko i Marlena Kaunecka.
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.
/Joanna Mikułko, Marlena Kaunecka/
Good morning. I'm sending some materials for the Erasmus publication. Please take a look .
25 kwietnia nauczyciele Dwójki w ramach upowszechniania projektu #Erasmus+MobilnośćKadry odbyli kolejną podróż.
Tym razem była to podróż do wspomnień, doświadczeń i refleksji, w której uczestniczyli też goście, pani Burmistrz Beata Ociepa oraz nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdwinie.
Przy dźwiękach The Beatles i wśród aromatu angielskiej herbaty i ciasteczek niezmiennie przewodziła myśl, że uczestnictwo w projekcie było dla wszystkich nauczycieli niesamowitym przeżyciem i doświadczeniem.
Oprócz szansy na zdobycie wiedzy, umiejętności językowych i kulturowych, uczestnicy odbyli podroż do otwartości międzynarodowej i pewności siebie.
Projekt „Quo Vadis, czyli szkoła w drodze” obejmował lata 2020-2023 i w dużym stopniu wpłynął na:
Ponadto zwiększyły się kompetencje w obszarze zarządzania projektami – wszak sky is the limit, a nasze możliwości są nieograniczone.
/Marlena Kaunecka/
Klasa 3a i 3b spędziły czas na integracyjnej zabawie w Chełmie Gryfickim.
Dzięki wielu atrakcjom dzień przyniósł nam wiele niezapomnianych wrażeń, a wykonywanie zadania wywoływały radość i uśmiech.
Mieliśmy świetną okazję do doskonalenia umiejętności :
Polecamy wszystkim spróbowanie swoich sił w tych niezwykłych zabawach !
/Urszula Włodarczyk, Marta Szczygielska-Adamowicz/
Cieszymy się, kiedy nauka w naszej Szkole ma wymiar praktyczny.
12 maja wymienialiśmy się wiedzą i doświadczeniem z Nauczycielami z Janowca Wielkopolskiego, którzy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się zajęciom blokowo-projektowym.
Wiele szkół szuka swojego kierunku rozwoju, tym bardziej cieszy, że nasze przemyślane strategie, których celem jest m.in.:
Takie spotkania są niezwykle cenne i wzmacniające. /Magdalena Bujakowska/
9 maja zerówiaki z naszej szkoły wzięły udział w Europrzedszkoliadzie. Podczas uroczystości dzieci przedstawiły węgierski taniec czardasza. W trakcie imprezy odbył się fitness z Syriuszem, wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym oraz zabawach. Serdecznie gratulujemy dzieciom odwagi i pięknego występu.
/Iga Głasek/
Zgrany Zespół to podstawa dobrej współpracy!
Budując dobre relacje:
Klasa piąta sezon "zajęć pod chmurką" uważa za otwarty!
Pamiętajmy, że świeże powietrze, to świeży umysł!
/Magdalena Bąk/
4 maja uczniowie klasy piątej: Ola, Maja, Miłosz i Olek brali udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na poziomie międzyszkolnym zajmując II miejsce.
Aleksander Makowski zajął 3 miejsce w konkursie indywidualnym.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i poczęstunek, a policjantom za możliwość zrobienia zdjęć na motorach policyjnych.
/Jolanta Soboniak/
Cieszymy się z udanych występów oraz sukcesów naszych uczniów podczas kolejnych eliminacji miejskich i powiatowych 54. Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”.
Miło nam poinformować, że podobnie jak w ubiegłym roku Marysia i Dawid wystąpią 29 maja podczas finału konkursu, który odbędzie się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.
/Monika Wieczorek, Iwona Łuczków/
Czwartoklasiści po omówieniu lektury „Kajko i kokosz. Szkoła latania” utrwalali formę komiksu tworząc własne historyjki obrazkowe z dialogami w dymkach po polsku i po angielsku.
/Monika Wieczorek, Joanna Mikułko/
Delegacja naszych nauczycieli i uczniów z pocztem sztandarowym wzięli udział w miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.
Dzieci z grup zerowych „a” i „b” na zajęciach dotyczących ŚWIĄT MAJOWYCH:
Po zajęciach dzieci:
/Beata Miksza, Iga Głasek//
Uczniowie klasy 1-3 na zajęciach dotyczących :
/Marta Szczygielska-Adamowicz/
/Martyna Holler-Prokopiuk/
/Beata Kopaczewska, Klaudia Kantyka/
/Urszula Włodarczyk/
Podczas lekcji blokowej z języka polskiego i historii szóstoklasiści:
/Monika Wieczorek, Patrycja Wolewicz/
Miło nam poinformować, że grupa nieformalna pod patronem Stowarzyszenia Przyjaciół Dwójki zdobyła dofinansowanie w ramach konkursu „ Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia FIO w województwie zachodniopomorskim 2021-2023”
Już wkrótce pierwsze efekty działań projektowych
/Anna Brączyk/
W Dwójce gościły Daria i Iza biorące udział w ogólnopolskim konkursie polegającym na rekrutacji do XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 2023 r., które przedstawiły uczniom klasy 7 prezentację o życiu w getcie w czasie II wojny światowej.
Dziękujemy za ciekawe spotkanie. /Monika Wieczorek/
Tematem zajęć blokowych z języka polskiego i języka angielskiego były: „Związki frazeologiczne i idiomy w języku polskim i angielskim”.
Uczniowie odpowiedzieli na pytanie prowokacyjne: „Co by było, gdybyśmy rozumieli wszystko dosłownie i próbowali dokonywać dosłownych tłumaczeń?”.
Pracując w grupach wykonali plakaty, które zostały zaprezentowane na forum klasy przez liderów grup.
/Magdalena Bąk, Marlena Kaunecka/
W ostatni weekend nasze Nauczycielki wzięły udział w 2. Spotkaniu Edukacyjnym, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie.
W trakcie wydarzenia można było:
/Monika Wieczorek/
Kto pyta nie błądzi, kto działa praktycznie ten lepiej rozumie!
To przeświadczenie towarzyszyło uczniom klasy piątej. Piątoklasiści na lekcjach geografii stworzyli przepiękne makiety pięter roślinnych w górach. Wykorzystali do tego m. in.: kolorowe papiery, pomponiki z włóczki, liście, gałązki, kamyki, mech.
Na zajęciach uczniowie:
Oglądając prace uczniów możemy poczuć się jak na prawdziwym górskim szlaku!
/Joanna Ciawłowska/
Powered by aSc EduPage